Jag berättade tidigare att
saffran var dyrt... Men jag tänkte inte på att nämna jästen.... Vad sägs om ett paket för 2,69 dollar (ca 20 spänn). Vad kostar det hemma, är det 50 öre? Färsk jäst får man tydligen bara tag i till de stora helgerna, så det är värt varenda krona (menar förståss dollar) ändå.
Nog förstår jag att de är värd varenda dollar... Färsk jäst är ju den enda jag använder... Kram Anna
SvaraRaderaÅh, har du lyckats hitta färsk jäst?
SvaraRaderaDet har inte jag :(
vilka kontraster, små saker som man tar som självklara...
SvaraRaderadet är väldigt kul att läsa även om jag förstår att det är mindre kul när man väl står där i affären...
kram
Hur gick det hos doktorn??
SvaraRadera